The best bookmaker bet365

Дървен материал от www.emsien3.com

Güvenli Sürüş Teknikleri

Aktif . Yayınlanma ÖZEL DİREKSİYON DERSİ

 Güvenli sürücü nelere dikkat eder?
 

Virajları dönerken nelere dikkat etmeliyiz?
Bir virajı güvenli bir şekilde dönmek için özellikle bilmediğimiz yollarda viraj öncesi direksiyon ve tekerlekler düz durumdayken frene basılır, hız düşürülür, gerekirse vites ufaltılır. Kesinlikle viraj içersinde frene basılmaz.

Yağmurlu havalarda nasıl araç kulanılır?
Biliyoruz ki yazın yerlerin kuru olmasından dolayı surüculer yakın takibi alışkanlık haline getiriler. Ancan yağmurun düştüğü anda biliyoruz ki ülkemizde bir cok kaza olur. Yağmurlu zamanlarda fren mesafesi uzayacağı için takip mesefesini attırmamız gerekir. Etkili fren yapılmaz. Yağmurlu havalar da yollarımızda ki altyapı yetersizliğinden dolayı göllenmeler olabilir. Şayet bu göllenmeler hızlı bi şekilde girerseniz aracınızın lastığı ile yolun teması su nedeni ile kesilir biz buna aquaplaying “su üstünde yüzme” denir. Böyle durumda yapıladcak tek şey gaza, frene ve debriyaja basmamaktır. Arabanın kendi ağırlığıyla yavaşlamasını beklemektir.

Güvenliğimiz için direksiyonu nasıl tutmalıyız?
Direksiyon doğru tutuş şekli dokuz onbeş gibi tutulmalıdır. Nedeni direksiyonu ancak böyle tutuş sayesınde daha fazla cevirme yani daha fazla tur imkanı elde edilmektedir.

Güvenliğimiz için sürcü koltuğunda nasıl oturmalıyız?
İyi, güvenli ve rahat bi sürüş için öncelikle koltuk ayarımızın cok iyi olması lazımdır. Koltuk Ayarı için;

1- Pedalara ne uygun biçimde nasıl basıldığı ayarlanmalı
2- Dizlerimizi direksiyona çarpmaması geremekte
3- Sırtımız koltuğa yasladığımızda bileklerimiz direksiyon simidin üstünde olmalıdır.

İleri sürüş teknikleri hakkında daha detaylı bilgilere mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Güvenli sürücü olmak ve sahip olduğunuz aracı en iyi şekilde kullanabilmeyi mi istiyorsunuz?

“İleri sürüş teknikleri için lütfen arayınız”

Direksiyon dersi içerigi

Aktif . Yayınlanma ÖZEL DİREKSİYON DERSİ

   ÖZEL DİREKSİYON DERSİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

07:00- 22:00 saatleri arasında istediğiniz saatte ders alabilirsiniz. Bunun için önceden randevu alarak size uygun saatlerde yerinizi ayırtmanız gerekir.
Özel direksiyon dersleri bir gün içerisinde en az iki saatlik seanslar halinde verilir. Ders saati kursiyerin direksiyon başına oturması ile başlar. Bir seans iki ders saatinden, bir ders saati ise 60 dakika çalışma ve 10 dakikalık moladan oluşur.
Kaç saat direksiyon dersinin sizin için yeterli olabileceğini direksiyon hocanız ile ilk özel dersiniz sırasında beraber kararlaştırabilirsiniz. Genellikle başlangıç seviyesi kursiyerlerimiz için 10 saatlik bir program yeterli olmaktadır.
Kurumumuzun özel donanımlı araçları ile yapılacak özel direksiyon dersi sırasında yaşanabilecek kazalardan ve trafik cezalarından asla sorunlu tutulmazsınız. Sizden hiçbir şekilde ek ücret (yakıt ücreti, öğretmen ücreti, yol ücreti vb.) talep edilmez

Direksiyon dersi saatleri

Her gün sabah 07:00 22:00 arası direksiyon dersi verilmektedir.

Eğitim süremiz

120 dakika olup 110 dakika aktif eğitim süresi 10 dakika mola süresi vermekteyiz.

Eğitim güzergahları

Kadiköy,Ataşehir,Bostancı,Beylerbeyi,Ümraniye,Kartal,Pendik,Kurtköy,Kaynarca,Tuzla,Maltepe,Küçükyalı,Üsküdar,Çekmeköy,Libadiye,Esatpaşa,Beykoz,Kavacık
Suadiye,Erenköy,Şaşkınbakkal,Bagdat caddesi,Çengelköy,Kozyatagı,Dudullu,Çakmak,Altunizade gibi her noktada direksiyon dersi veriyoruz.

DERS 1- 2 :
İlk ders kursiyerin durumuna göre trafiğe kapalı pistte veya trafiğin yoğun olmadığı bir bölgede teorik bilgilerin aktarımı ile başlar. (10 – 15 dakika) Paneller, donanımlar, pedallar ve kumanda kolları tanıtılır. Araç kullanmadan önce yapılan hazırlıklar (ayna,koltuk ayarı vb.), direksiyon tutma ve bakış tekniği anlatılır. Dur-kalk ve vites değiştirme çalışması yapılır. Yokuş yukarı kalkış tekniği gösterilir. Dönüşler ve şerit değiştirme uygulanır. 1. ve 2. vites kullanılır. 40-50 km civarı yol yapılır.

DERS 3 – 4 :
Yine trafik yoğunluğunun düşük olduğu bölgelerde derse başlanır. İlk derste öğrenilenler tekrarlanır ve uygulanır. Fren mesafesi, frenleme teknikleri, vites yükseltme ve vites küçültme anlatılır ve uygulanır. Geri vites kullanımı ve geri manevra gösterilir. Yolda karşılaşılabilecek tehlikeler üzerinde durulur. Değişik yol ve yük durumlarına göre uygun devir ve uygun vites kavramı üzerine uygulama yapılır. Yol hakimiyeti, kavşaklar, dönel kavşaklar, sinyal verme ve yolda uygun şeridi seçme üzerine çalışma yapılır. Park denemesi ile ders tamamlanır. 1 – 2 ve 3. Vites kullanılır. 50 – 60 km civarı yol yapılır.

DERS 5 – 6 :
Bu derste artık trafiğin daha yoğun olduğu bölgeler kullanılabilir. Önceki derslerde öğrenilen bilgiler tekrarlanır ve uygulanır. Trafiğe adaptasyon için akıcı trafik içerisindeki araçlara karışılır. Sokak aralarında sürüş tatbik edilir. Yol durumuna göre tüm vitesler kullanılır. Park denemesi ile ders tamamlanır. 70 – 80 km civarı yol yapılır.

DERS – 8 :
Bu derste semt fark etmeksizin İstanbul içi yollara çıkılabilir. Kursiyerin sık kullanma ihtimali olan güzergahlar tercih edilebilir. TEM ,E-5 ve sahil yolları gibi yollar kullanılabilir. Otobanda sürüş ve dikkat edilmesi gerekenler üzerinde durulur. Sollama ve yol verme kuralları anlatılır.  Park çalışması ile ders tamamlanır. Tüm vitesler kullanılır. 80 km civarı yol yapılır.

DERS 9 – 10 :
Yine trafik yoğunluğu fark etmeksizin istenilen güzergahlar kullanılır. Karşılaşılabilecek aksiliklere karşı defansif sürüş teknikleri, konforlu sürüş tekniği ve yakıt tasarrufu sağlanması için uygulanabilecek teknikler üzerinde durulur. Değişik hava koşullarında dikkat edilmesi gerekenler anlatılır. Gece araç kullanma ile ilgili bilgi verilir. Öğrenilenlerin tamamı tekrar edilir. Park çalışması ile ders tamamlanır. Tüm vitesler kullanılır. 80 – 100 km civarı yol yapılır.

Özel Direksiyon Dersi

Aktif . Yayınlanma ÖZEL DİREKSİYON DERSİ

 Özel Direksiyon Dersi Merkezi – NEDEN DİREKSİYON DERSİ ALINMALI?

Direksiyon eğitimi size;
» Sizin ve sizin kadar değerli insanların can güvenliğini korumayı,
» Araçlar hakkında doğru bilgileri öğrenmeyi,
» İleri Sürücülük Teknikleri ile davranış şekillerini ve direksiyon geliştirme seçeneklerini,
» Doğru şekilde şartlanmayı,
» Direksiyon Dersi çalışmaları sonucu elde edeceğiniz tecrübelerinizle hatasız ve başkalarının hatasını engelleye bir sürücü olmayı,
» İstanbul’un yoğun trafiğinde araç kullanmayı ve kazalardan uzak durabilmeyi öğretmeyi amaçlar.

PAKET PROGRAM DİREKSİYON DERSİ ÜCRETLERİ – 1 Direksiyon Dersi Saat Ücreti için lütfen arayınız.
10 Direksiyon Dersi Saat Ücreti: (Lütfen Arayınız)
15 Direksiyon Dersi Saat Ücreti: (Lütfen Arayınız)

Direksiyon dersi saatleri
Her gün sabah 07:00 22:00 arası direksiyon dersi verilmektedir.

Eğitim süremiz
120 dakika olup 110 dakika aktif eğitim süresi 10 dakika mola süresi vermekteyiz.

Talep ettiğimiz direksiyon kursu ücretine;
– Öğretmenin ders saat ücreti,
– Yakıt masrafı,
– Direksiyon Dersi esnasında meydana gelebilecek hasarlar
– Trafik ceza ve kazaları DAHİLDİR.

Kullanıcı çıkabilecek sorunlardan asla sorumlu tutulmaz çünkü tüm trafik kurallarını ve ileri direksiyon eğitimini en iyi direksiyon kursu öğreticilerimiz vermektedir…

Online bookmaker Romenia betwin365.webs.com