The best bookmaker bet365

Дървен материал от www.emsien3.com

Güvenli Sürüş Teknikleri

Aktif . Yayınlanma ÖZEL DİREKSİYON DERSİ

 Güvenli sürücü nelere dikkat eder?
 

Virajları dönerken nelere dikkat etmeliyiz?
Bir virajı güvenli bir şekilde dönmek için özellikle bilmediğimiz yollarda viraj öncesi direksiyon ve tekerlekler düz durumdayken frene basılır, hız düşürülür, gerekirse vites ufaltılır. Kesinlikle viraj içersinde frene basılmaz.

Yağmurlu havalarda nasıl araç kulanılır?
Biliyoruz ki yazın yerlerin kuru olmasından dolayı surüculer yakın takibi alışkanlık haline getiriler. Ancan yağmurun düştüğü anda biliyoruz ki ülkemizde bir cok kaza olur. Yağmurlu zamanlarda fren mesafesi uzayacağı için takip mesefesini attırmamız gerekir. Etkili fren yapılmaz. Yağmurlu havalar da yollarımızda ki altyapı yetersizliğinden dolayı göllenmeler olabilir. Şayet bu göllenmeler hızlı bi şekilde girerseniz aracınızın lastığı ile yolun teması su nedeni ile kesilir biz buna aquaplaying “su üstünde yüzme” denir. Böyle durumda yapıladcak tek şey gaza, frene ve debriyaja basmamaktır. Arabanın kendi ağırlığıyla yavaşlamasını beklemektir.

Güvenliğimiz için direksiyonu nasıl tutmalıyız?
Direksiyon doğru tutuş şekli dokuz onbeş gibi tutulmalıdır. Nedeni direksiyonu ancak böyle tutuş sayesınde daha fazla cevirme yani daha fazla tur imkanı elde edilmektedir.

Güvenliğimiz için sürcü koltuğunda nasıl oturmalıyız?
İyi, güvenli ve rahat bi sürüş için öncelikle koltuk ayarımızın cok iyi olması lazımdır. Koltuk Ayarı için;

1- Pedalara ne uygun biçimde nasıl basıldığı ayarlanmalı
2- Dizlerimizi direksiyona çarpmaması geremekte
3- Sırtımız koltuğa yasladığımızda bileklerimiz direksiyon simidin üstünde olmalıdır.

İleri sürüş teknikleri hakkında daha detaylı bilgilere mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Güvenli sürücü olmak ve sahip olduğunuz aracı en iyi şekilde kullanabilmeyi mi istiyorsunuz?

“İleri sürüş teknikleri için lütfen arayınız”

Online bookmaker Romenia betwin365.webs.com